Aj keď je zrána ešte trošku chladnejšie, vo vzduchu je už cítiť jar. Veľká noc sa blíži a vy ste stále nevyriešili otázku: čo s tradičným jarným upratovaním? Nezúfajte, určite nie ste sami. Mnohí z nás si generálne domácnosti, upratovanie kancelárie, či celého obchodného priestoru kvôli mnohým iným povinnostiam odkladajú na pozdejšie. Alebo aj pre očakávanú námahu. Rozhodne sa pritom nemusíte zodrať. Poradíme vám, ako jarné upratovanie zvládnuť efektívne za zlomok vyhradeného času. Chce to len dobrú organizáciu a zopár domácich receptov.

Aby ste nemuseli niektoré činnosti opakovať, je dobré vopred si premyslieť, ako pri jarnom upratovaní budete vlastne postupovať. Najideálnejšie je začať v každej miestnosti od stropu a pokračovať smerom k podlahe. V praxi to znamená, že ako prvé treba poometať kúty a steny od prípadných pavučín a potom dôkladne umyť osvetlenie. Následne svoju upratovaciu energiu presuňte k oknám, čím zároveň dobre vyvetráte. Po umytí okien „hrubú prácu“ zavŕšte vysávaním a ako predposledné vyutierajte všetky poličky a stoly od prachu. Použite na to navlhčenú handru, nikdy nie suchú. V druhom prípade by ste totiž prach neutreli, ale iba rozvírili.

Uvedený postup možno použiť v každej miestnosti bez výnimky. V niektorých máte použitú možno aj dlažbu (napríklad kuchyňa), prípadne plávajúcu podlahu, ich umývanie si takisto nechajte na záver. Samotné finále však patrí kúpeľni a toaletám. Tam totiž počas upratovania strávime najviac času – napúšťaním čistej vody, praním handier či vylievaním špinavej vody do toalety.

Základ je začať od stropu po podlahu. Alebo zavolajte nám J